Vendula Chmelová

Jsem šťastná, že mohu spolupracovat s těmi nejlepšími i s těmi, kteří se jimi snaží stát.Jsem jedna ze služebně nejstarších členů party personalisté.cz. Zažila jsem živelný start a růst a v současné době pozoruji vše jako šedá eminence z rodičovské dovolené.

Mám za sebou studium psychologie, stáž v zahraničí a velmi inspirující zkušenost z volnočasové a lektorské práce s nejrůznějšími skupinami od studentů po profesionály. Od vysoké školy jsem se věnovala převážně práci s firemními skupinami v rámci zážitkového vzdělávání. V oblasti recruitmentu jsem od roku 2009. 

Recruitment je pro mě ideální skloubení čisté řemeslné práce, kreativního přístupu a sociálních dovedností.

Přestože jsem nevystudovala technický obor, cítím se být nejsilnější ve výrobní sféře. Svůj úspěch vidím právě v touze proniknout do terminologie jednotlivých profesí. Měla jsem možnost nahlédnout do různých provozů i prostřednictvím brigád si ledacos vyzkoušet. Výroba mě prostě moc baví. Jsem nadšená, když potkám super odborníka, který mi se zaujetím vypráví o své práci. Takoví lidé jsou mými největšími učiteli. A potkala jsem opravdu zajímavé lidi…

Při mé práci je pro mě důležité získat maximum informací o zakázce, o obsazované pozici, o požadavcích na nového člena týmu. Zároveň chci co nejlépe poznat člověka/kandidáta, který se se mnou setkává. Supermani ani superženy se jen tak nerodí. Proto se vždy snažím o nalezení ideálního řešení, případně co nejlepšího kompromisu. Podstatné je pro mě férové jednání, co nejtransparentnější komunikace, zodpovědný přístup k práci. Zdá se to být až triviální, ale sama se mnohdy divím, s jakými zkušenostmi s personálními agenturami lidé přichází. Já chci poskytovat všem zúčastněným stranám maximální servis. Takový, s jakým bych byla sama spokojená – a já jsem hodně náročný zákazník!

A to je i důvod, proč jsem se stala součástí personalisté.cz. Profesionální přístup bez zbytečných mezičlánků, možnost samostatně se rozhodovat, jednat férově, otevřeně a když je to třeba i aktivně nesouhlasit. To mi přináší svobodná firma. Setkala jsem se zde s podobně založenými kolegy, prostřednictvím nichž mám i já možnost dále růst a rozvíjet se. Vždyť kde jinde bych mohla pracovat, když mám v životopise napsáno, že ráda cestuji neprošlapanou cestou.

Nejsem sice nyní součástí týmu na plný úvazek, velmi mě však těší, když se na mě obrací jak kolegové, tak „staří“ kandidáti. Ráda se podílím na menších projektech. Třeba se na některém z nich setkám i s vámi.