Pavel Plachý

Pokud se k nám chcete přidat nebo s námi jakkoliv spolupracovat, budu pravděpodobně jedním z prvních lidí, se kterými se potkáte. Svoji roli vnímám jako "katalyzátor", tedy prvek který vstupuje do interakce, urychluje ji nebo zpomaluje a znovu z ní vystupuje. Na rozdíl od platiny však vystupuji pozměněn a většinou i poučen. :-) To, co je pro mne důležité, je přirozený růst - pokud vytvoříme pevné a stabilní základy, můžeme přirozeně růst - regionálně, oborově, znalostmi, zkušenostmi i jako lidské bytosti.Jeden ze zakládajících členů a katalyzátor dějů

Koncept svobodné firmy je pro mě propojení přístupů a pocitů, ke kterým posledních několik let postupně směřuji, které objevuji a které zkusím vyjádřit následujícími slovy.

  • profesionalita a excelence - chceme sdružit lidi, které jejich práce baví, naplňuje, jsou v ní dobří, a proto ji chtějí dělat co nejlépe.
  • svoboda - už asi dva roky se snažím nalézt cestu, jak skloubit hybnou sílu větší firmy se svobodou a angažovaností jednotlivců. Tohle je řešení.
  • nezávislost - chceme vybudovat brand každému konzultantovi, nebát se, že půjde ke konkurenci nebo k zákazníkovi, pouze nabídnout prostředí, které bude výhodné pro obě strany stejně.
  • přátelství a komunita - riziko one-man podnikání je samota, nemožnost sdílet rizika, obavy ani radosti s lidmi, kteří řeší stejné věci.


co mne baví a inspiruje? 

Baví mě různorodost, propojení znalostí a zkušeností z různých oborů a zájmů. Mám rád meditaci a soustředění na golfu, krásu moře pod i nad hladinou, krásy světa tuzemské i cizokrajné a moc rád poznávám zajímavé lidi.

A krom různorodosti mne inspirují lidé kolem mne.

Třeba Pavel Lipovský, pro mě žijící exponát důvěry, otevřenosti, nadšení a respektu ke všem kolem sebe. Už mnoho let mě každý den těší, že s ním můžu pracovat. Nebo Radvan Bahbouh,  jeho obrovský rozhled, znalosti a zkušenosti i mezioborový přesah jsou  hodny respektu, přitom on sám je nádhernou kombinací sebevědomí a pokory. Do setkání s ním jsem netušil, že takto skloubit obojí je možné.

W. Timothy Gallwey a jeho přístup k učení se, prezentovaný v knížkách Inner game of tenis a Inner game of golf mi pomohly poznat, že k tomu abychom se něco naučili nepotřebujeme trenéra, který nám pomůže opravovat chyby, ale mnohem víc pozornost k vlastnímu tělu a pozorování příčiny a následku. A v neposlední řadě Thomas Moore – spisovatel, kněz, mnich, psychoterapeut,... člověk s nádherným pohledem na všední i neobvyklé stránky života.

a krátce ze CV?

Vystudoval jsem Obchodně podnikatelskou fakultu Slezské univerzity, obor Ekonomika podnikání v obchodě a službách se specializací na poradenství. V oblasti human relations  people care pracuji již od roku 2002.

Po přestěhování do Hradce Králové jsem pracoval tři roky jako key account manager v oblasti podnikových financí, controllingu a business inteligence.

Mé poslední zaměstnání před založením naší firmy byla role regionálního ředitele rakouské personální agentury, kde jsem po tři roky získával zajímavé zkušenosti a znalosti nejen v ČR, ale i z centrály společnosti ve Vídni a z krátké spolupráce se skotskými partnery při rozjezdu poboček v Edinburghu a Glasgow.

Nyní se věnuji personalistům (personaliste.cz) a flow-r.