Pavel Lipovský

Moje role je dohlížet a inspirovat tak, abychom recruitment dělali jinak. Recruitment je obor, kde se za mnoho let (téměř) nic nezměnilo. My se o změnu snažíme!konzultant a zakládající člen party PERSONALISTÉ.CZ a flow-r

Práce v náboru je zajímavá, někdy náročná, občas stresující. Od roku 2002 dodnes mě ale pořád baví. Rukama mi prošlo několik tisíc kandidátů, setkal jsem se a stále potkávám desítky různých klientů a především zajímavých lidí. Každý kandidát, který díky mě nastoupí ke klientovi, stojí za oslavu. Nejvíc mě ale těší, když mohu sledovat, jak po letech u klientů kandidáti rostou a postupují. Někteří z mých kandidátů jsou u klientů pět, sedm nebo i deset let, doufám, že takových bude přibývat. :-)

co dělám

Od počátku dodnes je jednou z mých rolí v PERSONALISTÉ.CZ vyhledávat, lovit, pohovorovat a doporučovat kandidáty, zároveň se snažím rozvíjet vztahy s novými zákazníky a upevňovat vztahy s klienty, kteří nás již znají. Interně se snažím předávat část svých zkušeností a podporovat rostoucí tým skvělých kolegů.

co mě inspiruje

Už pár let čtu knihy o svobodě v práci a také o výchově dětí. Snažím aplikovat poznatky v obou oblastech, i když je to někdy dřina. Nejzajímavější pro mě je, že se vlastně obsah téměř neliší (za předpokladu výměny slov „manager“ a „rodič“ + „zaměstnanec“ a „dítě“ :-)

Hodně mi daly také Murphyho zákony – hlavně Murphyho filozofie: „Usmívejte se. Zítra bude hůř.“ – pro práci (nejen) v náboru tento přístup dost hodí...

proč a jak

Jako konzultant chci mít možnost pracovat na tom, co umím, v pozitivně naladěném prostředí bez nadbytečných mezičlánků a neefektivního vedení. Klientům chci nabízet nejlepší servis, dlouhodobou spolupráci a férovou cenu. Doufám, že i kandidáti ocení profesionální jednání a otevřenou komunikaci.

Nejdůležitější část úspěchu každé agentury tvoří konkrétní lidé. Mnoho mých (někdy již bývalých) kolegů stále působí v oblasti náboru a personalistiky, jejich dlouhodobý úspěch je pro mě zárukou, že sázka na ty nejlepší byla a je stále tou nejlepší zárukou dobře fungující firmy.

Ve firmě nejvíc oceňuji energii, charakter a osobitost každého z kolegů, díky nim je spolupráce krásný zážitek!

Jsem rád, že se nejen v regionu východních Čech stáváme respektovaným partnerem, největší radost mi dělá pozitivní a tvůrčí nálada u nás v kanceláři.