Ludmila Prokešová Dvořáková

Každý den přijde někdo s dobrou náladou! :-)co dělám?

Dnes pro klienty vyhledávám kolegy na pozicích specialistů, vyšším i top managementu. Záměrně říkám s klienty, protože je pro mne hodně důležité pochopit potřebu klienta a cítit se součástí týmu, který kolegu hledá. Znát všechna „pro i proti“.

Řada zadání jsou opravdové speciality, kdy nalézt vhodného kandidáta je hodně těžké, a možná proto mě to baví. :-) I proto většina projektů je v rámci executive search, kde moje i klientovo zapojení do hledání je nejintenzivnější. 

kandidáti?

Pro moji práci je samozřejmě důležitý Kandidát. Jeho zkušenosti, motivace, představy. S řadou kandidátů jsem dlouhodobě ve spojení a mají tak možnost znát aktuální dění. Nebo zajdeme jen tak na kávu...

Ráda se setkávám i s lidmi, kteří práci zrovna nehledají. Jim přináším aktuality o trhu práce, nových možnostech, příležitostech. Je čas i na zhodnocení rizik a z takových setkání často vzejde i možnost nové příležitosti. 

odkud jsem začala?

Moje práce s lidmi začala za katedrou, výukou na střední škole. Práce mne bavila, ale po několika letech jsem zjistila, že největší radost mám stejně ze zpráv od mých studentů o jejich uplatnitelnosti v praxi. Trochu mne ale děsila představa, že další léta budu učit to samé jako rok minulý a předminulý atd. Přechod do oboru personálního poradenství v r. 2002 mi připadal být dobrý nápad, jak skloubit práci, kterou bych chtěla dělat a využít své vzdělání, kratší praxi učitele a pokračovat v sebevzdělávání.

proč personalisté.cz?

Mezi kolegy v personalisté.cz jsem přišla po dlouholeté zkušenosti v mezinárodní agentuře, kde jsem se poslední roky věnovala hlavně poradenství, outplacementu, asssessment centrům, kariérnímu poradenství vyšších managerských pozic.

Na nabídce začít spolupracovat mne nejvíce lákal tým, který jsem znala jen prostřednictvím zpráv a doporučení, ale o to jsem byla zvědavější. A také možnost a svoboda držet si celý náborový proces ve vlastních rukách. 

co mě na práci baví?

Jsem nadšená pestrostí lidí z různých oborů, se kterými jsem se setkala, zároveň stále cítím velkou zodpovědnost se spoustu věcí učit a pozvávat a být tak pro své klienty i kandidáty stále lepším partnerem.

Největší odměna je bezpochyby situace, kdy si motivace a chuť kandidáta najde svoji cestu ke klientovi, k aktuálně otevřené pozici, která ho láká. Je to příslib dobré spolupráce pro všechny tři strany – klienta, kandidáta i mne. Aby to ale klaplo, je za tím hodně práce, často nejen mé, ale celého našeho týmu. 

Je to práce, u které se nenudím. Stále se něco děje a stále se vzdělávám.

co mě inspiruje?

Baví mne hory, voda, hudba. Hodně mne inspirují lidi kolem. Uchazeči, spolupracovníci, partneři v byznysu. Mám to štěstí, že máme v práci skvělou partu, se kterou klidně jedeme do lázní i na hory.

Má to svoje kouzlo podívat se na věci s nadhledem, nemyslíte? Přijďte se na nás podívat!