Jana Němcová

Jsem od přírody velmi zvídavá. Zajímá mě, co lidé, které potkávám, chtějí..co je motivuje, žene kupředu a co jim přináší radost a štěstí – a stejně tak mě velmi baví s nimi o tomto všem mluvit, diskutovat.Jsem od přírody velmi zvídavá. Zajímá mě, co lidé, které potkávám, chtějí. Co je motivuje, žene kupředu a co jim přináší radost a štěstí – a stejně tak mě moc baví s nimi o všem mluvit, diskutovat.

Hledala jsem způsob, jak této zvídavosti mohu využít i ve svém povolání. Měla jsem velké štěstí a ještě při studiu jsem se dostala do jedné z předních světových personálních agentur. Pozice konzultanta mě velmi bavila, potkávala jsem mnoho zajímavých lidí z různých oborů, ať už z řad kandidátů nebo klientů. 

Brzo jsem však začala pozorovat, že některé procesy mne tak, jak jsou nastaveny v korporaci, velmi svazují. Jsem velice svobodomyslný člověk, který chce mít možnost věci dělat po svém a zároveň se nechat inspirovat úspěšnými lidmi v oboru – proto jsem přijala nabídku pracovat v prostředí svobodné společnosti – personalisté.cz.

S kým a jak spolupracuji?

Mými zákazníky jsou většinou malé a střední společnosti z východních Čech, kterým ráda hledám ty nejvhodnější kandidáty s využitím technik a nástrojů executive search. Pozice, které mne nejvíce baví a kandidáti, po kterých nejčastěji pátrám, jsou specialisté či lídři v oborech engineering, finance a obchod

Pokud pracujete v těchto oborech nebo k sobě hledáte tyto odborníky, ozvěte se mi, ráda Vás poznám. Nebo si Vás sama najdu a pozvu na kávu. :-)

Proč se mnou?

Vnímám poslední dobou čím dál více, jak je důležité na sobě neustále pracovat a posouvat se dopředu. Doby, kdy si i ti v našem oboru nejúspěšnější vystačili s inzercí, databázemi nebo vyhledáváním na sociálních sítích a poté dle požadavků přebírali a doporučovali svým klientům kandidáty, jsou pravděpodobně již za námi. A je to myslím dobře.

Firmu

do které hledám kandidáty, znám, jak to nejlépe jde. Znám prostředí, atmosféru, šéfa i kolegy hledaného kandidáta. 
Zadání pozice jsem zvyklá konzultovat vždy jeho budoucím přímým nadřízeným, protože jen tak dokážu dobře odhadnout, kdo zapadne do definovaných požadavků, ale také do firemní kultury, tedy týmu lidí, se kterými bude v denním pracovním kontaktu. Je radostí, když můj kandidát začne chodit s novými kolegy i po práci na kolo, squash nebo jen tak na pivo.

Kandidátovi

předávám co možná nejvíce informací. Chci vědět, co jej skutečně zajímá a baví, co by jej přimělo uvažovat o změně. Se svými klienty spolupracuji většinou exkluzivně, vím tedy o pozicích, které se veřejně neinzerují. Vnímám i případná rizika, které s obsazovanou pozicí pojí a i ta Vám ráda vysvětlím.

Nebudu Vás do přijetí mé nabídky tlačit za každou cenu, to není mým cílem, už dlouho vím, že otevřenou pozici obsadím jen kandidátem s tou správnou motivací.

Cca 75% mých kandidátů práci má a jsou  spokojení. Věřte mi ale, že je opravdu parádní pocit, pomoci jim k práci, která je pro ně potěšením či splněným snem!