kam za námi na kávu?


PERSONALISTÉ.CZ

Československé armády 383/5

500 02 Hradec Králové

info@personaliste.cz

+420 495 516 150

naše sesterské kanceláře, fungující pod brandem flow-r  

 

flow-r Praha

Thámova 132/28

186 00 Praha 8 - Karlín

ahoj@flow-r.cz

Personální a poradenskou káncelář PERSONALISTÉ.CZ provozuje firma provozuje firma flow-r s.r.o. IČ: 03649628

A naše káva na mlýnku?

Čím dál častěji využívají  kandidáti i zákazníci diskrétní a přátelské prostředí naší kanceláře. 

Abychom taková setkání ještě více zpříjemnili, pořídili jsme si kvalitní kávovar a k tomu se snažíme vybírat a ochutnávat dobrou kávu z celého světa.

Pokud k nám tedy přijdete do kanceláře v Hradci Králové, ochutnejte s námi zajímavou kávu.

Aktuálně máme na mlýnku:

Lokalita: Guatemala
Druh: el Duraznal, SHB

Region: Guatemalská káva bývá považována za jednu z nejlepších káv na světě, přívlastek SHB (Strictly Hard Bean) určuje kávu pěstovanou v nadmořské výšce nad 1.500 m.n.m.

Zpracování: bobule jsou zpracovány mokrou cestou, slušeny na slunci.

Chuť:  plné tělo s velmi příjemnou aciditou, připomínající citrusové ovoce a třešně. Intenzivní aroma profil je obohacen o stopy medu a nugátu ve velmi dlouhém dozvuku chuti na patře. 

KÁVA V GUATEMALE

Guatemala se na svém poměrně malém území vyznačuje mnoha různými mikroklimaty, ať už z pohledu četnosti srážek, nadmořské výšky nebo složení půdy. Rozlišováno je zde proto na osm odlišných regionů, které produkujících kávu z kategorie Strictly Hard Bean (SHB) - každý z těchto regionů charakterizuje káva s vlastním unikátním chuťovým profilem. Jmenovitě se jedná o tyto regiony: Highland Huehue, Rainforest Cobán, Traditional Atitlán, New Oriente, Volcanic San Marcós, Acatenango Valley, Antigua Coffee, Fraijanes Plateau.

Ze šesti států ve střední Americe byla Guatemala do roku 2011 nejvýznamnější zemí v produkci kávy, avšak tehdy ji poprvé předčil Honduras.

V Guatemale převládá zpracování drobnými farmáři - průměrná velikost plantáže, na které guatemalští rolníci hospodaří, je asi 1,5 ha. Vedle kávy pěstují další plodiny, které jim slouží k obživě, např. kukuřici a obilí. Průměrný příjem jedné domácnosti je asi 2800 amerických dolarů ročně a káva je důležitým zdrojem těchto příjmů. Zájmy asi 90 tisíc drobných pěstitelů hájí organizace Anacafé (The Guatemalan National Coffee Association).