Postřehy z Evolve! Summitu


30.11.2018 169x přečteno 0 komentářů

Akce Evolve během pár let získala respekt u interního HR i agentur, a proto jsme tam nemohli v žádném případě chybět ani my a já se s Vámi nyní podělím o pár svých postřehů. 

Rozdělení konference na 3 stage je šťastný, a už vyzkoušený krok, z minulého ročníku.

Tím se otevřela šance vybírat si podle libosti. Na Innovation Stage jsme se setkali s názory jak naši práci
trochu obohatit, ozvláštnit, zkusit něco neobvyklého. Je věcí názoru a zkušenosti, čím se zde inspirujete a co využijete v praxi. A co jeden vnímá jako inovace a vize, druhý už může dávno používat, třeba zatáhnutí ajťáka do náborového procesu pro IT pozice. Zkuste to!

Mne na letošním ročníku zaujaly hlavně zkušenosti. A to byla "parketa" jiných prostor - Experience Stage a Underground Stage.

Experience stage

To byl přesně prostor pro mne. Stále mám dojem, že se ve firmách málo sleduje HR proces a brand management. Data se málo využívají, a přitom je to skvělý obchodní nástroj pro Vaše kolegy z managementu. Brand management už naštěstí začíná být známějším pojmem.

I z mého pohledu externího dodavatele jsou tyhle údaje důležité k pochopení situace u klienta. Délka výběrového procesu, zapracování kandidáta na pozici, jeho plán osobního rozvoje, a příkladů by bylo daleko víc. Díky tomu vím, jak spolupráci uchopit a jak vést kandidáta celým výběrovým procesem. Vyčlenit prostor pro sdílení těchto věcí z praxe byl proto dobrý nápad.

Underground stage

Doporučuji pro příští ročníky (tedy pokud se budou konat ve stejném designu).
Hlavně všem recruitment dinosaurům, kteří si myslí, že i bez znalostí nových technologií jim stejně nic neujde
Tady se totiž bude mluvit pro vás cizím jazykem a budete mít možná pocit, že jste na školení IT dovedností. 
Milí dinosauři, snažte se. Když si vyzkoušíte třeba jen jeden sourcingový nástroj, budete zírat, jaký svět se vám otevře.

Přestože z mého pohledu byla letošní akce možná více zaměřena na interní HR, i my externí konzultanti jsme měli nad čím přemýšlet. Přiznávám, že do dalšího ročníku by pro mne bylo skvělé setkat se s větším množtvím hiring manažerů.

Práce s lidmi přeci nekončí u HR. Naopak, měla by zde začínat.