nadšený zákazník = nadšený recruiter

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá, aneb pocity z poslední schůzky s novým klientem.


31.03.2014 2182x přečteno 0 komentářů

To, že jsme parta nadšenců, o nás už leckdo ví. Měl jsem velkou radost, že jsme na druhém konci opět našli partnera, který přemýšlí a funguje podobně. 

Včera jsme s kolegyní Janou byli na schůzce ve firmě RECUTECH.  Relativně malá firma, majitel mladý technik, cca 20 zaměstnanců, na trhu jsou čtvrtým rokem, projektují a konstruují hi-tech zařízení pro rekuperaci. (užitečné v pasivních domech pro snížení energetické náročnosti)

Doposud nic neobvyklého, ale představte si dál.

Potřebují kolegu - konstruktéra / technologa, který se s nimi bude podílet na vývoji a realizaci. Namísto majitele nás však přivítal jeho budoucí kolega Petr, který s ním bude sedět v kanceláři s tím, že nám vysvětlí, koho k sobě potřebuje.

Z Petra čišelo nadšení, práci dělá srdcem, baví ho a naplňuje, po své předchozí zkušenosti z velké nadnárodní korporace je v RECUTECHu jako ryba ve vodě a otevřeně odpovídá na naše dotěrné otázky o práci i o firmě.

Po 15 minutách se přidává majitel - Filip Hazuka - a Petrovo chování se ani trochu nemění, dál otevřeně vysvětluje, v čem je práce zajímavá a co ho naopak omezuje nebo na začátku překvapilo.

A výsledek schůzky?

  • sladili jsme si termíny  reakcí, zpětné vazby, pohovorů
  • převezmeme celý HR marketing na poptávanou pozici
  • veškerá propagace bude pod jménem RECUTECHu
  • propátráme databáze, zalovíme na facebooku, linkedinu i "jobsech"
  • vyzkoušíme prostě, co se dá, abychom jim nového kolegu našli

... a co víc, zákazník vnímá riziko, že nás může kandidát "obejít", proto aktivně souhlasí s tím, že všichni kandidáti, kteří jim do firmy přijdou, jsou považováni za úspěch naší práce, bez ohledu na zdroj odkud přišli.

Takhle nastavená spolupráce s důvěrou a otevřeností z obou stran,... to mě baví,... držte nám prosím palce, ať se nám takhle daří i nadále.

P.S. Z naší schůzky odcházeli oba kolegové z RECUTECHu na "friday beer  / poradu" v nedaleké restauraci s ostaními kolegy z firmy.