Hledám práci … Pomůžete mi?

Jak to máme s kandidáty?


27.08.2013 1885x přečteno 0 komentářů

Má spolupráce s personální agenturou vlastně smysl? Vždyť většina firem sama používá inzerci pozic, v personálce sedí junior konzultant (zato s pocitem vlastní nadřazenosti a důležitosti), který firmu, natož obor, stejně nezná a inzerované pozice jsou patrně už ze známosti obsazené …

Tak takhle bychom to s kandidáty mít nechtěli.

Říkáme, že stavíme na hodnotách, to platí i ve vztahu konzultant – kandidát.

Respekt, důvěra, otevřenost!

Posunout vztah ke kandidátovi nemusí být tak složité. Respekt k (nejen profesním) kvalitám každého kandidáta, prostor pro diskuzi o silných a slabých stránkách, otevřená a efektivní komunikace, otevřená zpětná vazba.

Náš konzultant by měl či mohl být dlouhodobým partnerem a mentorem, který se kandidátovi snaží nabídnout radu a směřování v jeho profesním rozvoji.

Samozřejmostí je odpovědět, napsat nebo zavolat, případně vysvětlit, co náš klient vlastně potřebuje. I my musíme většinu kandidátů odmítat (věřte nám, že to patří k nejnepříjemnější práci konzultanta, ale klient chce maximálně jednoho vítěze …). Rádi bychom, aby tato informace obsahovala spíše než strohou informaci o neúspěchu i návrh pro další rozvoj nebo navázání dlouhodobější spolupráce.

Nepočítejte, prosím, s nereálnými možnostmi – nejsme kouzelníci a každého kandidáta neumíme uplatnit, ale náš cíl je určitě společný!

Pokud uvidíme jakoukoli možnost pro protnutí Vašich silných stránek a očekávání našeho klienta, budete o tom vědět!